www.vlaamsbelang.org  www.vlaamsbelangvlaamsparlement.be  www.vlaamsbelangkamerfractie.be   www.vlaamsbelangsenaat.be   www.vlaamsbelangeuropa.be
  Regio Gent-Eeklo
Actualiteit Wie is wie? Kalender Andere sites Contact
Maak uw keuze
Nieuws uit Sint-Laureins dinsdag 07 februari 2012
Maak uw keuze uit onze afdelingen, kernen of districten.

Alle nieuws
Koepel:
Gent
Districten:

Gemeentes:
Aalter Assenede Deinze De Pinte Destelbergen-Heusden Eeklo Evergem Gavere Lochristi Lovendegem-Vinderhoute Maldegem Melle Merelbeke Moerbeke-Waas Nazareth-Eke Nevele Oosterzele Waarschoot Wachtebeke Zelzate

VBJ voert actie: Armoede bestaat ook bij ons!

 Klik hier om de foto in zijn origineel formaat weer te geven. 19.12.2009 • Deze middag deelden leden van diverse VBJ-werkingen symbolisch soep uit aan het Gentse Sint-Pietersstation in het kader van de campagne 'Armoede bestaat ook bij ons'.

Armoede in Vlaanderen is en blijft een prangend probleem: zowat 1 op 7 Vlamingen leven onder de armoedegrens, al maar meer mensen kloppen aan bij het OCMW omdat ze niet langer basisuitgaven als energie of huishuur kunnen betalen en de voedselbanken worden als het ware leeggeplunderd.

Intussen blijft het vanuit politieke hoek opvallend stil. Net als de voorbije jaren wordt er bijzonder weinig ondernomen om het toenemend armoedeprobleem in eigen land kordaat aan te pakken.

De cijfers spreken nochtans boekdelen: armoede in Vlaanderen kent een stevige opmars en al maar meer Vlamingen zien zich genoodzaakt financieel aan de alarmbel te trekken.

Met een najaarscampagne ‘armoede bestaat ook bij ons!’ willen de Vlaams Belang Jongeren het armoedeprobleem in eigen land onder de schijnwerpers plaatsen. De campagne, die niet toevallig van start gaat op 11 november en loopt tot de eindejaarsfeesten, voorziet in meerdere acties en activiteiten. Zo is er onder meer een affichecampagne, deelt VBJ kledij uit (waaronder meer dan 1000 polo’s) en wordt een gratis soepbedeling op poten gezet. Als alternatief voor de jaarlijks terugkerende 11.11.11-actie - waarbij duizenden euro’s naar het buitenland versast worden naar niet altijd even duidelijke initiatieven - ondersteunt VBJ ook de Vlaamse Z11Z11Z11-actie.

De campagne ‘Armoede bestaat ook bij ons!’ benadrukt dat armoede voor heel wat Vlamingen helemaal geen ver-van-mijn-bed-show is, maar dagelijkse realiteit. VBJ roept dan ook op om spoedig werk te maken van een concreet armoedeplan. Naast de dringende nood aan dringende resultaten op het terrein, moet eveneens een gefundeerde visie ontwikkeld worden voor de komende jaren. De campagne ‘Armoede bestaat ook bij ons!’ moet er dus toe bijdragen dat het groeiende armoedeprobleem en de aanpak ervan een prioritaire plaats krijgt op de politieke agenda.

Een zeer sociale boodschap van onze jongerenwerkingen!



Start    Actualiteit   Wie is wie?   Kalender   Andere sites   Contact
   © 2004-2012 Vlaams Belang Regio Gent-Eeklo Wil u ook een webstek als deze voor uw afdeling, district of regio?